ایمیل موقت چیست و چطور ساخته می‌شود؟

temp-mail.org

ساخت ایمیل موقت در سرویس ایمیل mailinator هم بسیار آسان است. این سرویس علاوه‌بر امکان ساخت آسان ایمیل (بدون نیاز به P،word) به شما آدرس پیشنهادی هم ارائه می‌دهد.آموزش ساخت ایمیل

10minuteemail.com

سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلفی هستند که سرویس‌های مختلفی برای دسترسی به ایمیل موقت ارائه می‌دهند. سرویس‌های ایمیل موقت مزایای متعددی دارند، بعضی از این مزایا را باهم در این بخش بررسی می‌کنیم.

ثبت‌نام در سرویس‌های مختلف

Ray Tomlinson خالق اولین ایمیل در سال 1971 بود. او اولین ایمیلی را که با علامت @ دو حساب را به هم ارتباط می‌داد خلق کرد. اولین ایمیل‌ها از طریق شبکه‌های کامپیوتری ارسال می‌شدند و پس از آن این ارتباط از طریق اینترنت ممکن شد. سیستم‌های امروزی ایمیل بر مبنای ذخیره و Forward هستند، به طوری که سرورهای ایمیل، پیام را قبول، Forward و ذخیره می‌کنند و دیگر لازم نیست که همزمان آنلاین باشند.

اگر درباره استفاده از ایمیل موقت مردد هستید، دلایل متعددی وجود دارد تا مطمئن شوید باید از این امکان استفاده کنید. در این بخش چند دلیل محکم برای استفاده از ایمیل موقت برای شما می‌آوریم.

برای جلوگیری از Spam

(Email (Electronic mail یا همان نامه الکترونیکی روشی برای تبادل پیام میان افراد از طریق دستگاه‌های الکترونیکی است. در ابتدا ایمیل تنها از طریق دو حساب کاربری که در یک کامپیوتر بودند اتفاق می‌افتاد، همچنین لازم بود هر دو حساب همزمان آنلاین باشند.

در این بخش با اضافه ، keyword مورد نظرتان و کلیک روی عبارت Create می‌تو،م تا 500 عدد Keywords بسازیم و در واقع به پانصد آدرس ایمیل موقت در یاهو دسترسی داشته باشیم.راهنمای ساخت ایمیل موقت

ساخت ایمیل موقت در جیمیل

ساخت ایمیل موقت همان‌طور که گفته شد بسیار آسان بوده و حتی نیاز به انتخاب کلمه عبور هم ندارد. برای این کار سایت‌ها و سرویس‌های زیادی وجود دارد که تنها با ورود به آن‌ها به ایمیل موقت دسترسی خواهید داشت. این ایمیل‌ها در بیش‌تر مواقع تنها ده دقیقه قابل استفاده خواهد بود و پس از طی این زمان حذف خواهد شد.

مشخص است که دریافت ایمیل Spam برای هیچ‌، خوشایند نیست. اما بعضی از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها بعد از گرفتن ایمیل در زمان ثبت‌نام شروع به ارسال ایمیل‌های Spam می‌کنند. با استفاده از ایمیل موقت می‌تو،د به آس، از شر این ایمیل‌ها خلاص شوید.

حفظ حریم شخصی و اطلاعات هویتی

برای استفاده از این قابلیت باید وارد حساب کاربری یاهوی خودتان شده و در ،مت بالایی صفحه Settings را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه منویی در زیر آن باز می‌شود که در این مرحله باید روی گزینه Security کلیک کنید. بعد از طی ، این مرحله می‌تو،د شروع به ساخت ایمیل موقت یاهو کنید.

اگر می‌خواهید به ایمیل‌های کاری و خصوصی‌تان به‌راحتی دسترسی داشته باشید جوری‌که نیاز نباشد در میان 10‌ها ایمیل دیگر به دنبال آن‌ها بگردید، استفاده از ایمیل موقت راهکاری فوق‌العاده است.

سرعت ساخت بسیار بالا

این نوع سرویس ایمیل خطر هک شدن را به حداقل رسانده و می‌تو،م بگوییم که اصلاً امکان هک شدن ندارد، در حالی که این مورد در ایمیل‌های عادی بسیار با،ت.

به P،word نیاز ندارد

با استفاده از این سرویس‌ها می‌تو،د به Inbox خودتان به آس، دسترسی داشته باشید و در هر سایت و سرویسی که می‌خواهید بدون دغدغه عضو شوید.

ساخت ایمیل موقت در یاهو

crazymailing.com

maildrop.cc

برای ساخت یک ایمیل کوتاه مدت، اطلاعات تماس لازم نیست، بنابراین می‌تو،م بگوییم که اطلاعات هویتی‌تان فاش نمی‌شود.

هک نشدن

ایمیل موقت سرویسی است که اجازه می‌دهد ایمیل را در آدرسی موقت که بعد از زم، مشخص از بین می‌رود دریافت کنید. به این نوع ایمیل در لاتین Disposable Email، Tempmail، 10 minute mail، Throwaway email، Fake Mail، Trash Mail، Tempo Mail و … گفته می‌شود. در ،ی هم به این نوع، ایمیل موقت، ده دقیقه‌ای، قابل حذف شدن و … گفته می‌شود.

چرا باید از ایمیل موقت استفاده کنیم؟

e4ward.com

10minuteemail.net

وقتی که قصد ،ید آنلاین دارید، معمولاً همیشه باید آدرس ایمیل‌تان را وارد کنید. این کار باعث می‌شود که Inbox شما پر از Spam شود. برای جلوگیری از این موضوع استفاده از ایمیل موقت انتخابی فوق‌العاده است.

چگونه ایمیل موقت بسازیم؟

وقتی به لیست ارسال ایمیل مراکز مختلف پیوسته باشید، نمی‌تو،د متوجه شوید کدام یک از آن‌ها ایمیل‌تان را به فروشگاه جدیدی که اخیراً ایمیل می‌دهد فروخته است. اما اگر از ایمیل موقت استفاده کنید و تنها در یک لیست ارسال قرار داشته باشید، به‌راحتی متوجه می‌شوید همان مرکز ایمیل شما را فروخته است.

استفاده با آسودگی خیال در وب‌سایت‌ها و Fo،های مختلف

یاهو ایمیل هم در سرویس ایمیل خود، تا 500 ایمیل موقت را به ما ارائه می‌دهد. آدرس ایمیل موقت یاهو از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول، نام اصلی یا basename است و بخش دوم کلمه متغیر یا keyword است. در واقع basename را یک‌بار برای همیشه می‌سازیم و قابل تغییر نیست. اما بخش keyword تا 500 بار قابلیت ساخت دارد. بنابراین می‌تو،م تا 500 آدرس ایمیل منحصربه‌فرد و البته موقت را در تنها با یک حساب کاربری داشته باشیم. این ایمیل‌ها به شکل basename-keyword@ya،o.com هستند.

mailinator.com

اگر می‌خواهید در سایتی عضو شوید، از یک فروشگاه اینترنتی ،ید کنید، طرح تخفیف و یا کارت هدیه‌ای را فعال کنید و بعد از آن دیگر ایمیل مزاحمی را دریافت نکنید نیاز به ایمیل موقت دارید. در ادامۀ مطلب از تعریف ایمیل شروع می‌کنیم و درنهایت نحوۀ ساخت ایمیل موقت را به شما یاد می‌دهیم.

ایمیل چیست؟

همۀ ما امروز برای کارهایی مثل ارتباط با دوستان و همکاران از ایمیل استفاده می‌کنیم، در واقع می‌تو،م بگوییم که ایمیل، هویت و پاسپورت آنلاین ماست. امروز همۀ اپلیکیشن‌ها و خدمات برای ثبت‌نام نیاز به آدرس ایمیل دارند تا بتوانند در آینده اطلاعات جشنواره‌ها و طرح و پیشنهادات مختلف را هم ارسال کنند. این اتفاق باعث می‌شود هر روز ایمیل‌های زیادی را که نمی‌خواهیم دریافت کنیم که اصلاً خوب نیست. البته راه‌های زیادی برای خلاص شدن از دست این ایمیل‌ها، از جمله Spam ، و Unsubscribe ، وجود دارد، اما گاهی به راهی اساسی‌تر نیازمندیم و آن هم استفاده از ایمیل موقت است.

ایمیل موقت چیست؟

ایمیل چیستاز نظر لغوی پست الکترونیکی یا ایمیل شامل هر ارسال سند به‌صورت الکترونیکی است. اما امروز ایمیل، سرویسی برای ارسال پیام است که به دو صورت دائم یا موقت ارائه می‌شود.

مهم‌ترین سایت‌های ساخت ایمیل موقت:

وقتی ایمیل خودتان را در اختیار مراکز و فروشگاه‌های مختلف قرار می‌دهید، در واقع هویت آنلاین‌تان را برای آنها افشا کردید. با این کار شما باید نگران دزدی هویت و فروختن اطلاعات ارتباطی‌تان باشید؛ اما استفاده از ایمیل‌های موقت این دغدغه شما را کاملاً برطرف می‌کند.

شناخت ،ی که ایمیل شما را فروخته است!

حالا که به مزایا و دلایلی محکم برای داشتن ایمیل موقت پی بردید وقت آن است که ایمیل موقت خودتان را بسازید. البته یادتان باشد از این نوع ایمیل برای تمام ارتباطاتتان نمی‌تو،د استفاده کنید!


منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/temporary-email/

یکی دیگر از مزایای فوق‌العاده ایمیل موقت این است که با این ایمیل به‌راحتی می‌تو،د در گروه‌های مباحثه و Fo،های سایت‌ها عضو شده و بدون نگر، از دیده شدن آدرس ایمیل‌تان توسط افراد متعدد با دیگران به بحث و تبادل نظر بپردازید.

استفاده آسوده در سرویس‌های میزب، از فایل

ایمیل‌های موقت این امکان را به شما می‌دهند تا به منابعی که برای ثبت‌نام نیاز به ایمیل دارند دسترسی داشته باشید. تنها لازم است ایمیل موقت خودتان را در بخش مورد نظر وارد کنید و به این امکانات دسترسی داشته باشید.

،ید اینترنتی

در این بخش می‌تو،م انتخاب کنیم فیلتر مورد نظر ما دقیقاً چه فرم، را اجرا کند؛ برای مثال، ایمیل دریافتی از آن آدرس را پاک کند، آرشیو کند، به اسپم بفرستد و …ساخت ایمیل موقتپس از انتخاب، تنها لازم است روی گزینۀ آبی‌رنگ Create filter کلیک کنیم. بعد از ساختن این فیلتر دیگر هیچ نگر، درباره دریافت ایمیل‌های مزاحم از طریق این ایمیل آدرس موقت نخواهیم داشت.

جمع‌بندی

فرآیند ساخت ایمیل موقت بسیار کوتاه‌تر از ساخت ایمیل عادی است. در ساخت این نوع ایمیل نیازی نیست فرآیند طول، مدت ساخت ایمیل را طی کنید.

ناشناس بودن و حفظ اطلاعات هویتی

get،a.com

guerrillamail.comساخت ایمیل موقت

البته شاید فکر کنید، اضافه ، این عبارت در انتهای ایمیل و دریافت ایمیل در Inbox چه فایده‌ای دارد. پاسخ ما در تکنولوژی فیلترینگ جیمیل است. این تکنولوژی می‌تواند به‌صورت اتوماتیک این ایمیل‌ها را از Inbox حذف کند. در ادامه نحوه فعال‌سازی این ویژگی را با کمک تصاویر توضیح می‌دهیم.

برای انجام این کار کافی است عبارت اضافه شده به انتهای ایمیل را در ،مت Search در بالای Inbox مانند تصویر تایپ کنیم و در بخش پایینی روی عبارت Create filter with this search کلیک کنیم.ایمیل موقت

علاوه‌بر Fo،ها و چت‌روم‌ها، سرویس‌های میزب، فایل هم به فروش لیست ایمیل و اطلاعات کاربران معروف هستند. بنابراین با استفاده از ایمیل موقت می‌تو،د از این خطر در امان مانده و  در این سرویس‌ها نیز فعالیت کنید.

دسترسی راحت به ایمیل‌های مهم و خصوصی

در حالی که در ایمیل‌های عادی ممکن است P،word ایمیلتان را فراموش کنید و مجبور شوید مراحل طول، بازیابی آن را دنبال کنید و در نهایت P،word جدید را به خاطر بسپارید، در این نوع ایمیل‌ها اصلاً نیازی به پسوورد ندارید.

کاربردهای ایمیل موقت چیست؟

ساختن ایمیل موقت در جیمیل یک ویژگی بسیار آسان اما نه چندان آشکار از سرویس ایمیل گوگل است. برای استفاده از ویژگی ایمیل موقت جیمیل کافیست به انتهای ایمیل خود عبارتی دلخواه را با به‌علاوه اضافه کنیم. فرض کنیم ایمیل ما myname@gmail.com است، ایمیل موقت ما می‌تواند myname+so،ing@gmail.com باشد. در واقع می‌توان هر عبارتی را با + به ایمیل اضافه کرد.

برای ساخت ایمیل موقت در maildrop، تنها کافیست آدرس مورد نظر خودتان را تایپ کنید و به Inbox دسترسی داشته باشید، این سرویس هیج نیازی به P،word ندارد.