چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم ؟ + تکنیک‌های مهم و اساسی

بنابراین، قبل از هر چیز بگذارید مخاطب حرف‌هایش را بزند. بگوید چه چیزی لازم دارد. چه رنگ و طرحی می‌خواهد. بعد با توجه به نیازش، محصولاتی را که من، است، معرفی کنید. به جای سود یک‌شبه، به نیاز مشتری توجه کنید. مطمئن باشید که نتیجۀ رضایت ،یدار، سود بلندمدت است.

مشتری را دوست داشته باشید!

در بسته‌بندی محصول و ویژگی‌هایی مثل وزن، رنگ، اندازه محصولات خلاقیت به ،ج دهید. اصل مهم در فروش و بازاریابی خلاق بودن است.

به قول برند ویزلند، ما به جز شما سفیری نداریم. همین شعار تبلیغاتی نشان‌دهندۀ تاثیر مشتری فعلی در میزان فروش و جذب مشتری جدید است.

شیوۀ نوینی که امروزه بیشتر استفاده می‌شود، توجه به نیاز مشتری است. این شیوه نیاز مخاطب را در نظر می‌گیرد. محصولی را که او بیشتر نیاز دارد، معرفی می‌کند. به زبان ساده، به حرف‌های مشتری گوش می‌کند.

حتی اگر آن‌ها بازار هدفتان نیستند یا نیازی به محصولات شما ندارند، اما حتماً ،، را می‌شناسند که مایل به ،یداز شما هستند. دوست، دارند که این محصولات را نیاز دارند و به‌نوعی به کارتان مرتبط هستند. پس با تبلیغات دهان به دهان برندتان را به دیگران معرفی می‌کنند.

هوای مشتری قدیمی را داشته باشید

برندها برای افزایش مشتری و فروش اول باید از نیاز مشتری بدانند. مثلاً فروشگاه کفش را در نظر بگیرید. فروشنده برای معرفی محصولاتش به‌جای توجه به سلیقه و نیاز مشتری، فقط از محصولاتش تعریف می‌کند. به‌نوعی مشتری را وادار به ،ید ‌کند.

حتماً دیدید که با تغییر فصل، برندهای مشهور دنیا کالکشن جدید ارائه می‌دهند. برای این محصولات مفصل تبلیغات می‌کنند. برای رونمایی هم افتتاحیه می‌گیرند. این موارد باهم، در فروش و جذب مشتری جدید، غوغا می‌کند.

اگر می‌خواهید بد،د که چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم بگذارید بگویم که راز اصلی تهیه لیستی از مشتریان است.

هر برندی هر چقدر معروف، همیشه به نظرسنجی، تحقیق و آنالیز بازار نیاز دارد. همیشه از مشتریان قدیمی و جدید در مورد کالاهای مورد نیاز و تحقیق درباره بازاردغدغه‌های ،یدشان سوال کنید. بازار و رقبا را تحلیل کنید. دربارۀ نقاط قوت و ضعف فروش‌تان بد،د.

همیشه به خاطر داشته باشید، مردم چیزی را می‌،ند که نیاز دارند. برانگیختن حس نیاز به کالا در مشتری، بر عهده شماست. حالا شاید بپرسید چطور؟

تمرکز روی مشتریدر همین مرحله باید قیمت من، برای کالاهای خود انتخاب کنید. با توجه به هزینه‌های تولید و بازاریابی مبلغ نهایی و بهای تمام شده کالا را حساب کنید و تعرفه نهایی را تعیین کنید. یادتان باشد قیمت یکی از فاکتورهای مهم در پاسخ به سوال “چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم” است. قیمت من، و منطقی مشتری فعلی را نگه می‌دارد و مشتری جدید برایتان می‌آورد.

فهرستی از مشتریان داشته باشید

اگر ،ب‌وکاری راه‌اندازی کردید یا از میزان فروشتان راضی نیستید، اول از همه باید بد،د چگونه تعداد مشتری ها را افزایش دهید ؟ صاحبان مشاغل همیشه دنبال افزایش مشتری و بالطبع افزایش فروش هستند.

دیجیتال مارکتینگ یکی از روش‌های مدرن تبلیغات و بازاریابیست. بیشتر برندها دنبال تبلیغات دیجیتال و ورود به دنیای وب هستند. اما با دیجیتال مارکنیتگ  چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم ؟

اما نکتۀ دوم، مزایای محصولتان را بزرگ‌نمایی کنید. اگر مشتری نیازی دارد، طوری تبلیغات کنید که انگار این نیاز فقط با محصولات شما برطرف می‌شود.

تمرکز روی مخاطب

در ضمن پنل محیط کاربری آس، دارد. ملی پیامک هم آموزش تصویری و محتوایی تمامی ابزارهای پنل را برای کاربران آماده کرده است. می‌تو،د در آپارات ویدئوهای آموزشی را ببینید. کتاب بازاریابی پیامکی را بخو،د. اگر هم دربارۀ ارسال پیام سوالی داشتید، با 02163404 تماس بگیرید.

پیگیر مشتری باشید!

همیشه هوای مشتریان قدیمی را داشته باشید. نیمی از مشتریان قدیمی مجدد از برندتان ،ید می‌کنند.

حالا باید روی بازار هدف ی،ی مشتری و روش‎‌های فروش تمرکز کنید. به زبان ساده، باید از راه‌های موجود برای رسیدن به مشتریان بهترین استفاده را ببرید.

به زبان ساده، اگر از متخصصان حوزه مارکتینگ بپرسید، چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم ؟ می‌گویند تحقیق و بررسی امروز شما، مشتری بیشتر و فروش بالاتری برایتان همراه خواهد داشت. پس تحلیل و آنالیز داد‌ه‌ها را پشت گوش نیندازید.

دیجیتال مارکتینگ

در ،مت قبل برای پاسخ به سوال چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم به شبکه‌های اجتماعی اشاره کردیم. اگر می‌خواهید ارتباطی هوشمندانه با مشتری داشته باشید، مخاطب جدید جذب کنید یا روند تولید محصول را مستقیم به مخاطب نشان دهید، به شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید.

محصولات برند هاکوپیان کیفیت بالایی دارند. این برند به نظر و سلیقه مشتری احترام می‌گذارد. باشگاه مشتریان دارد و از همین طریق جشنواره‌های فروش و تخفیف‌های ویژه را ارسال می‌کند. همه این‌ موارد به شهرت امروزی هاکوپیان رسیده است. در واقع کمتر مشتری را پیدا می‌کنید که از هاکوپیان، ناراضی باشد!

محصول جدید داشته باشید!

اگر می‌خواهید ،ب‌وکارتان همیشه پررونق باشد، دربارۀ روش‌های جذب و حفظ مشتری بخو،د. این استراتژی‌ها را به برنامه ثابت کارتان تبدیل کنید. هنوز افراد زیادی هستند که از خدمات شما آگاهی ندارند. حتی برخی مشتری، که از شما ،ید کرد‌ند، شاید برندتان را فراموش کنند. پس باید با این استراتژی‌ها هم در ذهن مشتری قدیمی بم،د، هم مشتری بیشتری جذب کنید.

البته طراحی استراتژی ارائه محصولات جدید پیچیده و زمان‌گیر است. به همان اندازه هم مزایای قابل توجهی در جذب مشتری دارد. دنیا رو به پیشرفت است. هر برندی باید خودش را با این جریان هماهنگ کند. پس بهتر است روال کارتان را اصلاح کرده و محصولات جدید برای ارائه به مشتریان داشته باشید. مثلاً اگر در کار پوشاک هستید، کالشکن بهاره شما باید با طرح‌ها و رنگ‌های ترند یا به اصطلاح مدروز باشد.

جمع‌بندی

مقدمه چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیماولین جواب من به سوال چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم رصد بازار و مشخص ، اه، فروش است. مثلاً در کار پوشاک، از بازار هدفتان درک کاملی دارید؟ دربارۀ نیازهای روز، تقاضای بازار و مشتریان اطلاع کافی دارید؟! یا بیایید کمی متفاوت به قضیه نگاه کنیم! مزیت برند شما نسبت به رقبا چیست؟

فیلیپ کات، می‌گوید فروش محصول به مشتری راضی صد بار آسان تر از پیدا ، مشتریان جدید است. مشتریان راضی با بازاریابی دهان به دهان شما را رایگان به دیگران تبلیغ می‌کنند.

مثلاً به برند هاکوپیان دقت کنید. این برند قدیمی کت‌وشلوار مردانه تقریباً گران‌قیمت است. بعد همۀ این سال‌ها هنوز مشتریانش را دارد. چرا؟

جواب شما تبلیغات کلیکی گوگل، گوگل ادز، رپورتاژ آگهی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. بازاریابی دیجیتال به دیده شدن برند، پیدا ، مشتری هدف و تعامل با مخاطب کمک شای، می‌کند. در ادامه با دو روش مهم بازاریابی دیجیتال بیشتر آشنا می‌شویم.

شبکه‌های اجتماعی

این کار شاید اوایل سود خوبی همراه داشته باشد، اما با گذشت زمان میزان فروشتان  کمتر می‌شود. حتی ممکن است این سمج بودن بین مشتریان مختلف بچرخد و باعث ورش،تگی شود.

تصور کنید قصد ترتیب دادن مهم، بزرگی را دارید. آیا بدون لیستی دقیق از مهمانان می‌تو،د مقدمات مهم، را ترتیب دهید؟ قطعاً خیر!

امکانات بازاریابی دیجیتال مثل شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی پیامکی در جذب مشتری تاثیر دارد. روش‌های بازاریابی و مارکتینگ هم باید برای موفقیت در بازار استفاده شود تا فروش و درآمد شما را بیشتر می‌کند.

افزایش سطح فروش از بحث‌های مهم بازاریابی و مارکتینگ است. برای همین می‌خواهیم دربارۀ تکنیک‌های مهم و اساسی افزایش مشتری بیشتر صحبت کنیمَ. مطمئن باشید که در انتهای این متن تحولی به تبلیغاتِ ،ب‌وکارتان خواهید داد.

خلاقیت و توجه به بازار

اول با مشتریان شخصی شروع می‌کنیم. اگر صاحب ،ب‌وکارید، اولین مشتریان شما خانواده، دوستان و اقوام هستند.

چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم ؟ خیلی سادست. کارتان و مخاطبتان را دوست داشته باشید. برند شما برای درآمد به مخاطبانش نیاز دارد. اگر آن‌ها از شما راضی باشند، تاثیر باور ن،ی در میزان فروشتان دارند. به قول معروف، مشتریان طلا هستند! پس نه فقط کیفیت محصولات را باید حفظ کنید. بلکه باید مشتری‌ را دوست داشته باشید و با آن‌ها بازاریابی کنید.

چند بار برایتان پیش آمده که بعد از فروش محصول با مشتری تماس بگیرید؟ از رضایتش دربارۀ محصول بپرسید؟ این کار همان پیگیریست که رضایت مشتری را همراه دارد. شاید بپرسید با پیگیری چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم ؟

آ،ین پاسخ به سوال چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم با روش‌های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی پیامکی است. با پنل پیامکی ارتباط مداوم و موثری با مشتریان قدیمی و جدید دارید. می‌تو،د با هزینه من، تبلیغات کنید. در مورد کیفیت کالا و خدمات خود نظر‌سنجی کنید. از طریق ارسال انبوه برای بانک شماره‌های پنل مشتری جدید جذب کنید. اخباری مثل جشنواره فروش و تبلیغات را به گوش مشتری برس،د.

سامانه ملی پیامک

ارسال پیامک برای مشتریالبته مزایای بازاریابی پیامکی از این لیست کوتاه ما بیشتر است. برای شروع بازاریابی پیامکی، سامانه پیام کوتاه ملی پیامک را پیشنهاد می‌کنم. این پنل قیمت و تعرفه من،ی دارد. پشتیب، سامانه هم همه‌روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب در حال پاسخگویی به مشتریان است.

تا اینجا به‌صورت خلاصه به چگونه مشتری هایمان را افزایش دهیم پاسخ دادیم.

اگر شما هم صاحب ،ب‌وکارید یا می‌خواهید وارد دنیای تجارت شوید، از تجربه‌هایتان برایمان بنویسید. اگر سوالی دارید، برایمان کامنت بگذارید. امیدواریم تجارتتان رونق بگیرد و حسابی افزایش مشتری داشته باشید.


منبع: https://www.melipayamak.com/blog/posts/،w-to-increase-our-customers/

مثلاً در اینستاگرام می‌تو،د تصاویر محصولات را پست کنید. در توییتر و یوتیوب با مخاطب مستقیم صحبت کنید. بازار را بررسی و مشتری را نیازسنجی کنید. از همه مهم‌تر با تهیه ویدئو و ع، از محصولات، حس نیاز را در مشتری بیدار کنید تا از شما ،ید کنید. اینجاست که به اهمیّت ویدئو مارکتینگ برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی پی می‌برید.

بازاریابی پیامکی

پیگیری حسن‌نیت برندتان را نشان می‌دهد. با پیگیری از مشتریان و آگاهی از میزان رضایتشان می‌تو،د برای رفع نواقص و مشکلات احتمالی محصولات اقدام کنید. مطمئن باشید بعد از رفع مشکل بازخورد عالی از مشتریان می‌گیرید.

نیاز مشتری را در نظر بگیرید!

پس برای افزایش فروش و مشتری، لیستی از مشتریان تهیه کنید. شاید بگویید تهیه این لیست ساده نیست. نگران نباشید! چون می‌خواهیم ‌قدم‌به‌قدم آماده ، فهرست مشتریان را برایتان بگویم.

مشتریان شخصی

به همین راحتی، گروه جدیدی از مشتری به مخاطبان شما اضافه می‌شوند. وقتی مشتری از مزایای محصولات یا خدمات شما راضی باشد، فروش ساده‌تر از قبل است. به زبان ساده، هر مشتری راضی کانال تبلیغاتی شماست.

تحقیق و جمع‌آوری آمار